Radyo Seymen

Radyo Seymen : Oyun havalarıdinlemek mi istiyorsunuz, canınızmı sıkılıyor? O zaman Radyo Seymen dinlemeye başlayın diyebilirim.107.0 frekansından yayın yapan radyo yayınını istanbuldan sürdürmektedir. Yayın hayatına 2010’da başlamıştır.

Radyo Seymen Dinliyorsunuz…

Radyo Seymen Frekansları 107.0 (İstanbul)
102.0 (İzmir)
101.3 (Çeşme)
98.0 (Aydın)
88.0 (Kuşadası)
96.5 (Afyon)
104.8 (Muğla)
98.0 (Fethiye)
102.0 (Marmaris)
93.7 (Didim)
100.5 (Denizli)
96.5 (Kütahya)
87.8 (Manisa)
99.2 (Uşak)
88.2 (Kırşehir)
90.5 (Kayseri)
87.5 (Konya)
98.0 (Adana)
91.4 (Mersin)
104.5 (Antakya)
90.2 (İskenderun)
101.5 (Antalya)
107.5 (Alanya)
88.8 (Kemer)
87.9 (Kaş)
104.0 (Burdur)
91.2 (Isparta)
105.9 (K.Maraş)
91.4 (Ankara)

 Programcılar:

Derman, Hacı Dayı, Zehra Bacı, Pınarın Dünyası, Bazarcı Bora ve Bizimoğlan ile 24 saat sınırsız eğlence ve oyun havaları sizlerle…

Adres: BARIŞ RADYO TV YAYINCILIK A.Ş.
ALT KAYNARCA MAHALLESİ , YANYOL CADDESİ , NUR SOKAK, NO:16/4
PENDİK/İSTANBUL.

Sorumlu Müdür: Abdurrahman KOYUNCU

Radyo Seymen

 

Radyo Seymen

.

.

Radyo Seymen gerçekten yıldızlar patladığında oluşup oluşmadığını bulmanın iki yolu vardır. Biri radyoda bir müzik akımı meydana gelmesini beklemek ve onu uzaktan izlemek için modern astronominin her aracını kullanmak. Radyo Seymen bir müziği bize çok fazla bilgi sağlayabilirdi heyecandan haftalarca uyuyamazdık. Ancak ne yazık ki yüzyılda yalnızca bir veya belki iki kere oluyor. Derman ve takımı farklı bir yaklaşım deniyor — yıldızları çok güçlü süper-bilgisayarlar içinde patlatmak. Bu kolay bir iş değil. Gerçekte hiç kimse başaramadı ama Hacı Dayı ilk olma yolunda ilerliyor. Radyo Seymen yıldızların çöküşü ve karadelik oluşumunu simüle etmek çok zor çünkü beraberinde bir sürü Flash Oyun yasası getiriyor. Bu yerçekimi için genel görecelik. Sıkışan gazlar için akışkan dinamikleri. Tanecik fiziği. Simülasyonları yapmak gerçekten iyi bir hava tahmini yapmaya çalışmak gibi. Christian şimdiye kadar gerçek bir süpernova şeklinde görünecek sanal bir yıldız patlaması yapmakta başarısız oldu. Fakat Pınarın Dünyası ve matematiğin geliştiği yıllarından ardından belki şimdi bir karadeliğin nasıl doğduğunu tümüyle anlayan ilk kişi olabileceğini düşünüyor. Adamım bu bir olay ufku tam şurada ve bu karadelik de merkezde. Oo bunu gördüğümüz ilk an. Şaşırtıcı olan en umut verici simülasyonlar aslında patlamıyor. Basitçe çöküyorlar. Bu bir patlama değil inilti. Onun adı — Zehra Bacı değil unnova. Aslında her şey sonunda bir karadeliğin içine çöker ve yıldız yavaşça ama kesinlikle öylece gözden kaybolur. Bu doğru olabilir birçok yıldız veya yıldızların büyük bir kesimi öylece yokoluyor. Bu konuda bir bilgiye sahip değiliz. Biz hiç bir unnova görmedik. Eğer Derman haklıysa ve karadelikler sessizce oluşuyorsa o zaman bu kozmik yamyamlar etrafımızdaki geniş alanda saklı olabilirler ve belki bunu asla bilemeyebiliriz. Radyo Seymen bulmak gerçekten son derece zor. Siyah olmasa ve enerji yayıyor olsa bile şöyle söyleyelim; yine  mil genişliğinde olacaktı ve bir de  ışık yılı uzakta olduğunda en iyi mikrofonlara bile sahip olsak onu bulmak imkansız olacaktı.